O MNIE

Cześć!

Nazywam się Zosia i jestem farmaceutką, a ten blog jest miejscem, gdzie poruszam tematykę związaną z medycyną stylu życia w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Działania profilaktyczne, obejmujące odpowiednią dietę, ruch w codziennym życiu, umiejętność radzenia sobie z codziennym stresem, a także racjonalną suplementację w niektórych sytuacjach są kluczowe w zapobieganiu rozwojowi chorób przewlekłych.  W dobie starzejącego się społeczeństwo (w ciągu 25 lat na świecie będzie 2 mld ludzi w wieku 60+) podkreślanie roli medycyny stylu życia tym bardziej zyskuje na znaczeniu.  

Ukończyłam farmację na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie jestem w trakcie doktoratu związanego z zagadnieniami psychiatrycznymi. Na co dzień zajmuję się szeroko rozumianą edukacją dotyczącą medycyny stylu życia- szczególnie mocno interesuje mnie wpływ diety i niedoborów mikroskładników na rozwój chorób przewlekłych, a także działania związane z długowiecznością. Nie tylko długość, ale przede wszystkim jakość naszego życia w dużej mierze jest uzależniona od tego, jak na co dzień żyjemy, jaki styl życia prowadzimy. Jestem pasjonatką psychiatrii żywieniowej, a także mikrobioty jelitowej, które w istocie przekładają się na zdrowie psychiczne. 

Mam nadzieję, że znajdziesz tu interesujące Cię treści. A jeżeli masz ochotę na więcej- zapraszam do mojego social- mediowego świata: